Reklamaspot_img

Apple prezanton sot modelin më të ri të telefonave, iPhone 14

Fansat e Apple nuk duhet të presin më. Kompania e teknologjisë moderne do të prezantojnë sot telefonin e saj më të ri iPhone 14, në një event të quajtur ‘Far Out’.

Zërat thonë se të dy versionet e këtij telefoni, ai standardi dhe Pro do të vijnë me një ngjyrë të purpurt, ndërsa nuk do të ketë iPhone 14 Mini.

Kamerat e versionit Pro do të jenë të përmirësuara me një sensor kryesor 48 megapixel dhe lente ultra të gjera duke krijuar mundësi për foto më të pastra në dritë të ulët.

Sipas të dhënave, gjatë eventit pritet të prezantohet dhe ora e re Apple Ëatch 8 Pro. Telefoni i ri pritet të ketë bateri më jetëgjatë, audio më të pastër etj./buletiniekonomik/

Ju rekomandojmë